Dil Seçiniz
Hakkımızda
Hakkımızda

Hakkımızda

29 Temmuz 2002 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri yararına faaliyet gösteren vakıfların ortak yatırım kararıyla Ankara’nın Akyurt ilçesinde parenteral solüsyon üretimi amacıyla kurulan Turktıpsan Anonim Şirketi, 22.000 m2lik modern tesisinde üretimlerine devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca onaylı GMP belgesiyle öncül faaliyetlerine başlayan Turktıpsan, Türkiye’de çevre ve insan sağlığına duyarlı polipropilen torba kullanımıyla sektörde bir ilk olmuştur ve bir çok ülkede üretim hatları akreditedir.

Sahip olduğu modern tesis, kalite odaklı üretim anlayışı, üçlü vardiya sistemli dinamik yapısı ve 300’ü aşan güçlü insan kaynağıyla Turktıpsan bugün Türkiye serum ve ampul pazarının öncüleri arasındadır. Şu anda 26 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiren Turktıpsan, ülkemiz ihracatına katkılar sağlamaktadır.

Turktıpsan, beşeri ürünler dışında Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığınca onaylı GMP belgesiyle ürettiği veteriner serum ve ilaçlarıyla da bu alandaki ihtiyacın karşılanmasında ayrı bir değer ve öneme sahiptir.

Sahip olduğu inovasyon gücü yanında yüksek teknoloji test cihaz ve ekipmanlarıyla sağlık protokollerinin gerektirdiği her türlü uygunluk testleri yapabilen Turktıpsan, sektördeki örnek çalışmaları sebebiyle Ankara Sanayi Odası tarafından 55. Yıl AR-GE merkezi ödülüne ve 58. Yıl AR-GE ödülüne layık görülmüştür. AR-GE çalışmalarını yürütürken sağlık alanında Türkiye’nin seçkin üniversiteleri ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde olan Turktıpsan, ilaç sektöründe AR-GE’ye en çok yatırım yapan şirketler arasındadır.

Üretimde güncel iyi üretim ve güncel iyi laboratuvar kurallarını ödün vermeksizin uygulayan ve ürünlerinin standartlara uygun olarak hastalara en güvenli şekilde ulaştırılmasını takip eden, müşteri odaklı bir yönetim anlayışını benimsemiş olan Turktıpsan kaliteyi ön planda tutan, topluma ve çevreye saygılı, dinamik bir işletme organizasyonuna sahiptir.

Sağlıklı toplum için çalışıyor, ülkemizi çok seviyoruz.