Ar-Ge

 

 

 

 


 

Dışa bağımlılığın azaltılması, ulusal ve uluslararası pazarda kalite ve rekabet üstünlüğü sağlayacak katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi yanında kalkınma ve ekonomik büyümenin ancak Ar-Ge çalışmaları ile mümkün olduğunun bilincinde olan TURKTIPSAN A.Ş. ,  üniversite–sanayi işbirliğini geliştiren, yerli ve milli üretimi hedefleyen TÜBİTAK destekli projeler ile sektörde örnek çalışmalara imza atmıştır.

 

Formülasyon ve metot geliştirme ve/veya iyileştirme, projelendirme gibi  alanlarda yetişmiş uzman kadrosu ile  yüksek kalitede maliyet etkin ürünler geliştirmek, Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında katma değeri yüksek ürünler ortaya koymak, Jenerik ilaç geliştirmede öncü firmalardan biri olmak hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam eden TURKTIPSAN A.Ş. Ar-Ge Merkezi, TÜBİTAK 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destek Programı kapsamında ,Türkiye’de üretilen ilk TÜBİTAK destekli TPN Çözeltisini pazara sunmuş ve kendi öz kaynakları ile ülkemizde TPN üretim hatlarını devreye alan ilk yerli firma olmanın haklı gururunu yaşamıştır.

AR-GE Merkezi bünyesinde serum-ampul-flakon ve beslenme solüsyonu laboratuvar ve pilot ölçekli üretim hatların kurulumu tamamlanmıştır.

 

Üstlendiği misyon gereği; sektör için büyük önem taşıyan “İlaçta Yerelleştirme Çalışmalarına” katılım sağlayan TURKTIPSAN A.Ş. , Ar-Ge Merkezi ile ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda yeni tedavi yaklaşımlarına uygun, hasta uyumunu sağlayan, pazara inovatif ve etkin ürünler sunacak ilaç araştırma ve geliştirme çalışmalarını gerçekleştirerek, geliştirmiş olduğu ürünlerin ticarileştirilmesi yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 


SİTE HARİTASI
© 2021 © TURKTIPSAN A.Ş TÜM HAKLARI SAKLIDIR